تبلیغات شهربازی ها و خانه کودک؛ جذب مشتری!

تبلیغات شهربازی ها و خانه کودک؛ جذب مشتری!

با وجود شهر بازی های بزرگ و پارک های متعدد و همچنین خانه های کودک در یک شهر با جمعیت متوسط راهکار های زیادی برای تبلیغات وجود دارد. سبک زندگی مردم و زندگی آپارتمانی باعث شده که کودکان بر خلاف گذشته فضای مناسب برای بازی نداشته باشند. در عین حال والدین شاغل نمی توانند وقت زیادی برای سرگرم کردن کودکان خود بگذارند. به همین منظور وجود خانه های کودک و مهد کودک ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این روز ها بازار تبلیغات و برند سازی مجموعه های تفریحی و شهر بازی از اهمیت بالایی برخوردار است. صاحبان این نوع کسب و کارها معمولا درصدی از درآمد خود را برای تبلیغات و جذب مشتری قرار می دهند.

مراحل انجام یک تبلیغات مناسب

انتخاب اسم و برند تبلیغاتی مناسب

نام گذاری مناسب یک مجموعه تفریحی یکی از اقدامات مهم در تبلیغات شهر بازی و خانه های کودک می باشد. داشتن آرم و مهر مخصوص شهر بازی و همچنین سربرگ هایی که شامل تمامی این موارد باشند. انجام این کار ها معرف شماست. در صورتی که شما نتوانید نام مناسبی را انتخاب کنید این اسم و برند در ذهن مخاطب جای نخواهد گرفت.

نام های بزرگ و طولانی و با توضیحات فراوان یکی از نامناسب ترین اسم ها و برند ها است. نام انحصاری شما می بایست ثبت شده و همچنین کوتاه مختصر که در بر گیرنده نوع فعالیت شماست باشد. برای این کار می توانید از طریق نظر سنجی ها بین مشتریان خود یک نام مناسب انتخاب کنید.

بسیاری از برند های مشهور جهان با انتخاب یک نام خاص با ذهن مخاطب خود ارتباط بر قرار می کنند. اغلب اوقات اسامی برند های معروف در فرهنگ عامه و لغت نامه ها به خوبی مورد پسند قرار گرفته است. بسیاری از کسب و کار های بزرگ برای انتخاب یک برند مناسب مسابقات و کمپین برگذار می کنند.

یک نام باید کوتاه باشد. همچنین مفهومی از کلمات بازی، شادی و یا تفریحات کودکان در آن گنجانده شود.

طراحی لوگو مناسب

برای طراحی یک لوگوی مناسب می توانید از شرکت های طراحی که در این زمینه فعالیت می کنند استفاده نمایید. یک لوگوی مناسب باید با اسم و برند شما همخوانی داشته باشد. همچنین از تصاویر خلاقانه در آن استفاده شود.

انواع روش های تبلیغات:

فیزیکی و رایج

تبلیغات فیزیکی یکی از روش های قدیمی و سنتی می باشد. معمولا این روش هزینه کمتری دارد. مانند نصب یک تابلو بزرگ که نام و لوگوی شما را به خوبی در دید رهگذران قرار دهد.

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان یکی از ساده ترین نوع تبلیغات محسوب می گردد. در این روش کافی است یک مجموعه تفریحی مدرن و مجهز ایجاد کنید و روابط عمومی بالایی داشته باشید. نظم و نظافت مناسب می تواند در تبلیغات فیزیکی نیز تاثیر گذار باشد. در این صورت هر یک از مشتریان شما را به سایرین معرفی خواهد کرد. نام مجموعه شما دهان به دهان خواهد چرخید و یک اعتبار مناسبی را برای مجموعه شما ایجاد خواهد کرد. معمولا این روش برای شهر های کوچک و کم جمعیت بازدهی خوبی دارد.

پخش تراکت و تبلیغات در مجلات چاپی

پخش تراکت یکی دیگر از روش های تبلیغات فیزیکی می باشد. که در مقابل هزینه پایین بازدهی بسیار بالایی دارد. همچنین مجلات و نشریات چاپی می تواند با هزینه بسیار پایین نام مجموعه شما را بزرگ کند.مجلات ضریب نفوذ بالایی در بین مردم دارد.

نصب بیلبورد تبلیغاتی

نصب بیلبورد تبلیغاتی در داخل شهر ها بر روی پل های عابر پیاده و یا در جاده های تفریحی و گردشگری، اتوبان های گردشگری و … می تواند به دیده شدن برند شما کمک شایانی نماید. یادآور می شویم نصب بیلبورد‌ تبلیغاتی جزو فعالیت هایی است که ممکن است هزینه های بالاتری نسبت به سایر گزینه های روش فیزیکی داشته باشد.

درج نام و لوگو

با درج نام و لوگو بر روی تجهیزات می توانید چشم مشتریان خود را به برند مجموعه عادت دهید. در این راستا برخی از شرکت های سازنده محصولات هنگام تولید محصول می توانند برند شما را به صورت سفارشی بر روی محصول درج نموده و یا چاپ کنند.

درج نام و لوگو تبلیغات شهر بازی

ایجاد نمایندگی، طرح های تخفیفی و اردو های سیاحتی

ایجاد نمایندگی و همچنین استخدام بازاریاب و ویزیتور نیز می تواند به فعالیت مجموعه شما کمک کند. برای مثال با پخش بلیط های تخفیف و همکاری با ارگان های دولتی و همچنین همکاری با سایر مجموعه های تفریحی و دریافت اردو های سیاحتی از زیر مجموعه مدارس و مهد کودک ها و پایگاه های بسیج کمک شایانی به هدف نهایی مجموعه شما خواهد کرد.

تبلیغات دیجیتالی

در سال های اخیر تبلیغات دیجیتال نیز تبدیل به حوزه گسترده ای شده است. این روش کارایی بسیار بالایی را به همراه داشته و می تواند به شما کمک شایانی کند. در این زمینه آژانس های تبلیغاتی وجود دارند که به کار تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ مشغول هستند. با مراجعه به آنها می توانید از روش های مختلف در این عرصه آگاه شوید. صفحات مجازی، سایت های پر بازدید و پیج های بلاگر های مشهور مکان مناسبی برای حضور برند شما می باشد. شما می توانید با طراحی سایت و تاسیس پیج های مختص خود بر روند برند سازی مجموعه خود تسریع ببخشید.

بنر های تبلیغاتی و اپلیکیشن ها

بنر های تبلیغاتی و رپورتاژ های تبلیغاتی در سایت های پر بازدید غیر مستقیم به کسب و کار شما اشاره می کند. ایجاد اپلیکیشن ها و نصب آن بر روی گوشی مشتریان به افزایش چشم گیر درآمد شما کمک می کند. همچنین شما می توانید از طریق گذاشتن آگهی ویژه در بخش کسب و کار در اپلیکیشن های معروفی مانند شیپور و دیوار کسب و کار خود را به گوش مشتریان برسانید.

تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی نیست یکی از شیوه های رایج در عصر امروزه می باشد. شما می توانید با خرید پنل ارسال پیامک های انبوه مانند کاوه رسان به طیف وسیعی از مشتریان خود و یا افراد در محدوده فعالیت خود مثلا یک محله خاص و یا یک منطقه خاص پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید. متن این پیام ها معمولا به صورت کوتاه و اشاره به مزیت های خود مانند تخفیف های فصلی و یا تجهیزات استاندارد شهر بازی اشاره می نماید.

تماس صوتی

تبلیغات صوتی از روش های دیگری برای برند سازی به حساب می آیند. مثلا یک متن را به شرکت های تبلیغاتی ارسال می کنید. آن شرکت به صورت اتوماتیک از طریق سرویس مورد نظر و تماس صوتی پخش می کند.

از طریق رسانه و صدا و سیما

تبلیغات رسانه ای گران ترین روش تبلیغاتی به حساب می آید. قطعا شهر بازی های بزرگ و مجموعه های تفریحی عظیم از این شیوه تبلیغات بهره مند می شوند. شما می توانید با تهیه یک ویدیو تبلیغاتی از شبکه های تلویزیونی بخواهید که این ویدیو را پخش کنند. همچنین از طریق مسابقاتی که در تلویزیون برگذار می شود می توانید اسپانسر آن مجموعه شده و برند خود را معرفی کنید. البته برنامه های رادیویی که معمولا در مورد سلامت روان کودک و موضوعات مشابه دیگر صحبت می کنند نیز می تواند مکان مناسبی برای تبلیغات شما باشد. این روش بازدهی تلویزیون را نخواهد داشت.

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *